ارتقای امنیت نقاط پایانی ، با مهاجرت به

راهکار سازمانی بیت دیفندر

Bitdefender GravityZone بستر راهکارهای امنیت نقاط پایانی شرکت بیت‌دیفندر است که در قالب بسته‌های مختلف ارائه می‌شود. GravityZone با بیش از 30 فناوری مبتنی بر یادگیری ماشین، لایه‌های دفاعی متعددی را فراهم کرده و امنیت نقاط پایانی را تأمین می‌کند. موضوعی که در آزمون‌های مستقل به تایید رسیده است. با کنسولی واحد امنیت نقاط پایانی و سرورهای ایمیل فیزیکی، مجازی، همراه و مبتنی بر رایانش ابری به‌سادگی و همواره قابل رصد، کنترل و مدیریت است.

محصولات بیت دیفندر
icon_

Sandbox Analyzer

با ارسال فایل‌های مشکوک به بستر ابری Sandbox موجب شناسایی سریع بدافزارهای روز-صفر پیش از اجرا شدن بر روی دستگاه می‌شود.

 

 

تصاویری از محیط بیت دیفندر

Incident Visualization

این قابلیت جریان حملات و رخدادهای امنیتی در سازمان را به تصویر کشیده و تحلیل و ریشه‌یابی تهدیدات شناسایی شده را برای راهبران و مهندسان بدافزار تسهیل می‌کند.

MITRE Event Tagging

یافتن تکنیک مورد استفاده مهاجمان – بر اساس استاندارد MITRE –، نشانه‌های آلودگی (IoC) و معرفی بدافزارهای دخیل در حمله بخشی از قابلیت‌های این امکان است.

icon_

Endpoint Detection and Response

سازمان را به آسانی قادر به بکارگیری رویکرد EDR و افزایش سرعت پاسخدهی، آن هم با حداقل نیاز به نیروی متخصص می‌کند.

تصاویری از محیط بیت دیفندر
icon_

Endpoint Risk Analytics

با رصد فعالیت‌ها و رفتارهای کاربر، ریسک‌های امنیتی نظیر ثبت‌ورود در صفحات وب رمزنشده و استفاده از حافظه‌های USB Flash آلوده را شناسایی و گزارش می‌کند. این راهکار در نسخه Cloud قابل استفاده است.

icon_

Web Threat Protection

این قابلیت با پویش ترافیک ورودی وب، شامل پودمان‌های SSL، HTTP و HTTPS از دریافت بدافزار بر روی نقطه پایانی جلوگیری کرده، به‌صورت خودکار دسترسی به سایت‌های فیشینگ و کلاهبرداری را مسدود نموده و نتایج جستجوهای اینترنتی را از لحاظ میزان مخرب بودن به تفکیک امتیازدهی می‌کند.
icon_

Device Control

با استفاده از Device Control میتوان از خروج داده‌های حساس و آلوده شدن کامپیوترها از طریق انواع دستگاه‌های خارجی همچون دستگاه‌های USB Flash پیشگیری کرد.
icon_

Blacklisting Application Control

این امکان سازمان را قادر به مسدود ساختن اجرای فایل‌های موجود در فهرست سیاه سازمان می‌سازد.

icon_

Firewall

بخش Firewall در نرم‌افزار Bitdefender Endpoint Security Tools امکان تعریف قواعد دیواره آتش و کنترل ارتباطات شبکه‌ای را بر اساس تنظیمات مختلف و جامع فراهم می‌کند.

Whitelisting Application Control

این قابلیت بسیار پیشرفته، با ایجاد انباره‌ای از پروسه‌های اجرایی، تنها به پروسه‌های مجاز تلقی شده از سوی سازمان اجازه اجرا شدن بر روی دستگاه‌های تعیین شده را می‌دهد.

icon_

Exchange Protection

BEST دارای قابلیت‌های ویژه‌ای برای سامانه‌های Exchange است که امکان بررسی ایمیل، پیوست و محتوای آن را از لحاظ مخرب بودن (بدافزار، هرزنامه، محتوای غیرمجاز و…) مورد بررسی قرار می‌دهد.

icon_

Security for Virtualized Environments

Security for Virtualized Environments یا به اختصار SVE، پیشرفته­ترین راهکار امنیتی در بازار برای بسترهای مجازی است و در عین حال، مقرون به صرفه‌ترین حفاظت را برای ماشین‌های مجازی تامین می‌کند. طراحی خاص SVE آن را قادر به حفافظت از بزرگترین مراکز داده­ها نموده است. با این حال، پیاده­سازی آن در سازمان­ها با هر اندازه­ای بسیار آسان است. SVE از طریق ماشین­های ویژه­ای با عنوان SVA، پروسه پویش ماشین­های مجازی را به صورت متمرکز و هوشمند انجام می­دهد. در حالی  که راهکارهای سنتی بخش زیادی از منابع سرور میزبان را صرف اموری نظیر به­روزرسانی ضدویروس نصب شده بر روی هر ماشین مجازی می­کنند، در راهکار SVE، اکثر بار پویش ماشین­های مجازی به SVA منتقل می­شود.

icon_

Patch Management

دستگاه‌های با سیستم عامل / برنامه حاوی ضعف امنیتی سازمان را در برابر بسیاری از بدافزارها و حملاتی همچون نصب از راه دور کد مخرب، سرقت داده‌ها و از کاراندازی سرویس آسیب‌پذیر می‌کنند. وجود يک ضعف امنیتی در سيستم عامل یا هر یک از برنامه‌های نصب شده بر روی دستگاه می‌تواند سبب دور زدن قوی‌ترين نرم‌افزارهای ضدويروس يا ديواره‌های آتش شود. GravityZone Patch Management سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا سیستم‌های عامل Windows و نرم‌افزارهای مبتنی بر این سیستم عامل را که بر روی سرورها و ایستگاه‌های کاری فیزیکی و همچنین سرورهای مجازی سازمان نصب شده‌اند به صورت متمرکز مجهز به آخرین اصلاحیه‌ها و به‌روزرسانی‌ها نمایند.

تصاویری از محیط بیت دیفندر

Full Disk Encryption

داده‌ها بااهمیت‌ترین دارایی در اقتصاد دیجیتال محسوب می‌شوند. لپ‌تاپ‌های حاوی اطلاعات حساس و محرمانه که توسط کارکنان از سازمان خارج می‌شوند همواره در خطر مفقود یا سرقت شدن قرار دارند. هر چند ممکن است جایگزین نمودن یک لپ‌تاپ، هزینه قابل توجه‌ای را متوجه سازمان نکند اما نشت و درز اطلاعات سازمان را با عواقبی همچون از دست دادن مشتریان یا جرایم مالی مواجه می‌کند. Bitdefender GravityZone Full Disk Encryption با رمزگذاری کل دیسک، این اطمینان را فراهم می‌سازد که در صورت مفقود یا سرقت شدن دستگاه، داده‌های ذخیره شده بر روی آن از دید افراد غیرمجاز پنهان و غیرقابل دسترس باقی بماند.

GravityZone Full Disk Encryption با بکارگیری مکانیزم‌های رمـزنـگـاری محلی BitLocker در سـیسـتم عامل Windows و FileVault در سـیسـتم عامل Mac، بی‌نیاز از نصب هر گونه نرم‌افزار اضافی و راه‌اندازی سروری برای مدیریت کلیدها، مزایایی همچون سازگاری کامل و کارایی بالا را برای سـازمان فراهم می‌آورد.

نتایج مقایسه بیت دیفندر با ضد ویروس های دیگر توسط ای‌وی-کامپرتیوز (AV-Comparatives)

Malware Protection Performance Real-World Protetion ATP Malware Protection Perfornance Real-World Protection
March 2020 April 2020 February-May 2020 September-November September 2020 October 2020 July-October 2020
Kaspersky تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر
ESET تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر
Bitdefender تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر
Avast star2 star2 تست های بین الملی بیت دیفندر star2 تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر
Vipre تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر star2 star2 star1 تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر
F-Secure star2 تست های بین الملی بیت دیفندر star2 star1 تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر star2
D Data تست های بین الملی بیت دیفندر star1 star2 تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر تست های بین الملی بیت دیفندر